Bajnokságok 2017/18 > U19 > Őszi mérkőzések

Bolha FTSE Tárnok - Dunavarsányi TE 9-0 (3-0)
Tárnok KSK, 2017-09-24 - vasárnap 14:00

Játékvezető: Berkes István
Aszisztens: Jutasi Benjámin, Décsi Krisztián Viktor

Gól: Takács Patrik 9' 66' 72', Csoma Bálint 27' 74', Bara Norbert 40', Ruzsinszki Dávid 77', Kürti Viktor 87', Győri-Sipos Ádám 88'

Lapok: Ruzsinszki Dávid 81' ill. Gyalog Zoltán 2' , Kollár Ádám 32'

A forduló további eredményei: Pereg SE - Alsónémedi SE 3-0, Halásztelek FC - Tököl VSE 2-0, Üllő SE - Felsőpakony KSE 4-5, Bugyi SE - Törökbálint LASE 0-5

Bolha FTSE Tárnok: Kürti István 7 - Csató Ferenc 7, Mészáros Tamás 8, Demján Dániel 7,
Demján Dénes 7 - Kürti Viktor 8, Csoma Bálint 8, Kocsis Martin 0 (Győri-Sipos Ádám 28' 7) - Takács Patrik 9, Bara Norbert 7, Ruzsinszki Dávid 8
Kispad: Faragó Balázs
Edző: Stencinger Norbert

Dunavarsányi TE: Gyalog Zoltán - Leéb Tamás Lajos, Pintér Roland, Habi László, Balogh Béla, Krasznai Krisztián, Arany Péter, Józsa Krisztián, Németh Martin, Kollár Ádám, Mihály Gergely

Edző:

A látszat ellenére sem volt könnyű ez a mérkőzés, legalább is az első félidőben nem. Fölényben játszottunk ugyan, de nagyon sok hibával, rossz passzokkal és rossz helyezkedéssel szőttük támadásainkat. Amikor meg gólhelyzetbe kerültünk, akkor sokszor többet húztunk meg, mint kellett volna, még egy passzal többet csináltunk, ami nem sikerült, vagy a vendégek kapusát tettük naggyá, mert tiszta helyzetekben belelőttük a labdát. Hozzáteszem, a jó kapusnak van szerencséje és Gyalog az ellenfél legjobbjának bizonyult. A 2. percben Taki lendületesen lefutotta a védőket és a kifutó kapus ütközött vele keményen és szabálytalanul. Patriknak felrepedt a szemöldöke, de pár perces ápolás után, szerencsére visszatérhetett a pályára. Ez tényleg nagy szerencse volt, mert azonnal nemes bosszút állt. A félpályától indulva, valami elemi erővel, lendülettel futotta le ismét a rátámadó védőket, akiket úgy hagyott ott, hogy szerintem máig őt keresik és 10 méterről higgadtan lőtt Gyalog mellett a hálóba. Na ez az igazi törlesztés! Több kihagyott helyzet következett, volt amikor a kapufa hárított, de újabb két gólt is sikerült még szereznünk ebben a játékrészben.

A második jfélidőben 20 percig állta a sarat Dunavarsány, de egy újabb egyéni akciót követően Takács Patrik másodszor is betalált. A 4-0-ás vezetés láthatóan megtörte ellenfelünket és a mérkőzés hajrájában már óriási fölénybe kerültünk és ahogy mondani szokták, számolatlanul rúgdaltuk a gólokat.

A gólkülönbség egyáltalán nem volt túlzott, hiszen a kilenc gól mellett még legalább ennyit ki is hagytunk. Nem játszottunk hiba nélkül, főleg az első félidőben akadt azért belőle bőven, de a második játékrész látványosan a mienk volt. Takács Patrik kiemelkedően futballozott, de minden egyes játékosunk dicséretet érdemel.